Podstawowe informacje

Opis nowości

Co wprowadza Microsoft?

Microsoft wprowadza kilka zmian i ulepszeń, które pojawią się w usłudze Office 365 ten jesieni. Są one specjalnie zaprojektowane i stworzone, aby odpowiedzieć na potrzeby małych i średnich firm (SMB). Proces zmian rozpocznie się w sierpniu i będzie trwał przez drugą połowę roku kalendarzowego 2014.

 1. Nowe plany ‘Office 365 Business’: nowe plany z funkcjami i ceną dostosowaną dla małych i średnich firm. Te plany będą dostępne od 1 października 2014 roku.
 2. Zobowiązania wobec obecnych klientów: Plany te zastąpią z czasem obecne plany dla małych i średnich firm (Small Business, Small Business Premium i Midsize Business). Obecni klienci będą mogli używać dotychczasowych planów, przez co najmniej 12 miesięcy, po czym będą musieli przejść do nowego planu Office 365 (Business lub Enterprise). Klienci będą bez zmian otrzymywać aktualizacje, wsparcie techniczne z planu subskrybowanego aż do momentu zmiany planu.
 3. Jeszcze większy wybór i wiele możliwości: Klienci SMB będą mogli połączyć każdy plan Office Business i Enterprise, aby dostosować go do szczególnych potrzeb odbiorców, będzie on dostosowany finansowo, dostarczy też dostęp do dodatkowych rozwiązań takich jak: Project, Visio, Dynamics CRM Online i innych.
 4. Jeszcze prostsze wdrażanie rozwiązania: Dostarczamy uproszczoną próbną stronę logowania i ulepszone doświadczenie rozpoczęcia korzystania z usługi, zarówno dla administratora jak i użytkownika.
 5. Prosta i spójna kontrola administratora: Usprawniamy i poprawiamy nawigację w panelu administracyjnym Office 365, unowocześniamy jego wygląd i użytkowanie. Najczęściej używane komendy i funkcje będą jeszcze łatwiejsze do znalezienia i użycia, z jeszcze lepszym przełączaniem, funkcją quick actions i dynamicznymi kafelkami. Takie same rozwiązania zostaną użyte we wszystkich planach Office 365, aby ujednolicić i ułatwić korzystanie z usługi w każdym z wybranych planów, także przy przejściach.

Dlaczego Microsoft dokonuje tych zmian?

Jedną z korzyści przejścia do usługi Office 365 jest to, że użytkownik może oczekiwać od Microsoft, że będzie on nieustannie dostarczać dodatkowych korzyści do planów subskrypcyjnych. Przez ostatnie 3 lata, Microsoft zaproponował setki ulepszeń i nowych funkcji do Office 365 w odpowiedzi na potrzeby użytkowników i zgodnie z opiniami otrzymanymi od naszych klientów.

Nowe plany Office 365 Business wyposażą obecnych użytkowników w:

 1. Więcej opcji, aby jeszcze lepiej odpowiadały na Twoje potrzeby. Wielu naszych klientów z małych i średnich firm wybiera zakup planów Enterprise, w związku z ich zaawansowanymi funkcjami i elastycznością łączenia wielu różnych planów tak, aby koszt usługi był najbardziej odpowiedni do uzyskanych potrzeb. Od momentu, w którym obecni użytkownicy przeniosą się do nowych planów będą mogli oni połączyć plany Enterprise i nowe plany Business na jednym koncie konsumenckim, aby zapewnić jak najwięcej możliwości w najbardziej korzystnej cenie dla użytkowników.
 2. Płynne przejście między planami. Jak nasi klienci się rozwijają, to musi za tym nadążać technologia, której używają, dlatego Office 365 rośnie razem z nimi. W grudniu 2013 roku, uruchomiliśmy funkcję „Switch Plans” (kreator Przełącz plany), aby ułatwić przechodzenie między planami. Przedstawione nowe plany pozwolą jeszcze bardziej usprawnić ten proces, zwłaszcza dla planów autonomicznych, planów subskrypcyjnych i użytkowników Open. Ujednolicamy też użytkowanie funkcji administracyjnych i ustawień we wszystkich planach, dzięki czemu administratorzy przy zmianie planów nie odczują różnicy.

Ta aktualizacja dostarcza funkcje, które zarekomendowali nam partnerzy, takie jak:

 1. Uproszczony proces sprzedaży. Układ nowych planów będzie łatwiejszy w sprzedaży dla partnerów i w zrozumieniu dla klientów. Nowe plany Business będą miały taką samą liczbę stanowisk– 300 stanowisk – i klienci będą mogli od teraz wybierać zakup każdego z planów Office 365, bez znaczenia, którą wersję próbną wykorzystali. Skraca to cykl sprzedażowy, dlatego że partnerzy nie muszą kwalifikować klienta do danego planu przed wersją próbną.
 2. Podstawowe aplikacje Office dla małych i średnich firm SMB. Aplikacje Office są głównym przychodem tworzącym produkt dla partnerów małych i średnich firm już od kliku dekad.. Partnerzy mogą teraz łatwiej i pewniej wybierać Office, jak przekonują klienta do przejścia do chmury. Plany Office 365 Business dostarczają podstawowych aplikacji Office, z których korzystają małe i średnie firmy (SMB) a do tego jeszcze dostają 1TB miejsca w chmurze, oraz dostęp do Office Online, pozwalający na edytowanie i synchronizowanie danych pomiędzy komputerami PC, Mac, tabletami i smartfonami – wszystko w świetnej cenie $8.25/użytkownika/miesiąc.
 3. Ułatwione pierwsze wrażenie. Partnerzy dysponują wieloma opcjami rozpoczęcia korzystania z usługi (first-step) w sprzedaży dla SMB. Office 365 Business dostarcza najnowsze wersje podstawowych aplikacji Office i możliwość rozpoczęcia pracy na Office 365 bez konieczności założenia konta email. Plan Office 365 Business Essentials (zastępuje Office 365 Small Business) zwiększa możliwą ilość stanowisk z 25 do 300 użytkowników. Jest to świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z rozwiązaniami chmurowymi, za cenę $5/użytkownika/miesiąc za wszystkie podstawowe funkcje chmurowe Office 365 (email, przechowywanie w chmurze i dzielenie się dokumentami, chat, spotkania online, wideokonferencje, Office Online i wiele więcej). Dodatkowo, partnerzy mogą oferować klientom plany Office 365 standalone (tak jak np. samą usługę email – Microsoft Exchange) i przeniesienie do jakiegokolwiek planu Office 365 suite. Wcześniej, klienci standalone mogli przenieść się tylko do planów Enterprise.
 4. Ułatwienie sprzedaży. Wcześniejsze ograniczenia pomiędzy planami Small Business, Midsize Business i Enterprise ograniczyły możliwości partnerów do zwiększania przychodu ze sprzedaży. To uaktualnienie usuwa większość zawiłości w tym procesie, dlatego klienci mogą elastycznie przenosić się między planami Office 365 Business i Enterprise.
 5. Ułatwienie sprzedaży dodatkowych produktów. Microsoft oferuje różnorodność rozwiązań chmurowych, które współpracują z Office 365. Wiele z tych rozwiązań (PowerBI, Project, Visio, Dynamics CRM, Azure RMS, itd.) było dostępnych dla klientów korzystających z planu Enterprise. Zmiany te usuwają wiele z tych ograniczeń.

Dodatkowe informacje

Co jest dostępne w nowych planach ‘Office 365 Business’?

Plany Office 365 Business zawierają funkcje i warunki płatności dostosowane do potrzeb małych i średnich firm. Są skrojone na potrzeby biznesu od 1 pracownika do około 250 pracowników i będą dostępne do zakupu 1 października 2014 roku.

Klienci mogą połączyć każdy z tych planów i dopasować go do potrzeb swojego biznesu. Mogą zakupić do 300 stanowisk dla każdego planu. Wszystkie plany Office 365 posiadają finansową gwarancję bezawaryjnego działania na poziomie 99.9% na podstawie umowy SLA i biznesową pomoc techniczną 24/7 świadczoną przez globalnych ekspertów w dziedzinie zdarzeń krytycznych. *

* Niektórzy partnerzy mogą oferować dodatkowe albo alternatywne usługi wsparcia.

Co to oznacza dla obecnych użytkowników planów Small Business i Midsize Business?

Nowe plany Office 365 Business zastąpią dotychczasowe plany dla SMB – małych i średnich firm - Small Business, Small Business Premium and Midsize Business. Zgodnie ze swoją polityką Microsoft zawiadamia każdego klienta o zmianie podstawowej subskrypcji na 12 miesięcy przed jakąkolwiek zmianą. Klienci nie będą musieli podejmować żadnych działań związanych z ich subskrypcją Office 365 aż do pierwszego odnowienia umowy po 1 października 2015 roku.

Klienci będą cały czas otrzymywali wszystkie korzyści wynikające z usługi Office 365, w tym wszystkie funkcje i aktualizacje (np. nowe pakiety nawigacji, uaktualnienia centrum administratora) i nowe usługi (np. dodanie usługi Yammer do planu Midsize Business, zwiększenie ilości miejsca na OneDrive) niezbędne dla subskrypcji. Klient będzie też mógł dodawać stanowiska, dodawać nowe subskrypcje i odnawiać swoje subskrypcje.

Od 1 października 2015 roku, klienci nie będą już mogli odnowić swoich dotychczasowych planów Office 365. Będą mogli odnowić plan do odpowiedniego planu Business plan lub bardziej zaawansowanego planu Enterprise.

Jak Microsoft daje “jeszcze więcej możliwości niż dotychczas”?

W dniu 1 października 2014 roku, nowi klienci zyskają możliwość elastycznego połączenia planów Business i Enterprise tak, aby były one jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb użytkowników. Ci konsumenci będą też mogli zakupić inne usługi chmurowe, takie jak Project, Visio, Dynamics CRM Online i wiele innych. Aktualnie, taka możliwość jest dostępna tylko dla klientów korzystających z planów Enterprise.

Jakie zmiany czekają nowych klientów?

Microsoft dostarcza wielu uaktualnień, aby usprawnić rozpoczęcie korzystania z usługi Office 365. Uruchomiliśmy udoskonaloną stronę logowania wersji próbnej na Office365.com, wymagającą podania jedynie niezbędnych informacji, aby zacząć używać usługę Office 365. Udostępniamy też nowe, łatwiejsze rozpoczęcie korzystania z usługi po zalogowaniu, aby pokazać wszystkie niezbędne funkcje, które użytkownik musi poznać przy rozpoczęciu pracy z Office 365 (np. pobranie usługi Office, ustawienie mobilnych urządzeń).

Dodatkowo, użytkownicy zauważą przechodzenie menu nawigacyjnego z usług Office 365 do aplikacji. Nowa forma nawigacji zunifikuje korzystanie z produktów Microsoft i zapewni spójne, ale proste do indywidualnego dostosowania nawigowanie w całym Office 365.

Oba wymienione ulepszenia: ułatwienie rozpoczęcia korzystania z usługi i udoskonalenie nawigacji pojawią się tej jesieni.

Jakie zmiany czekają administratora?

Usprawniamy i poprawiamy nawigację w panelu administracyjnym Office 365 dodając nowoczesny wygląd i łatwiejsze korzystanie. Najczęściej używane zadania i ustawienia będą łatwiejsze do odnalezienia i użycia, wspólnie z dynamicznymi kafelkami, funkcją quick actions. Korzystanie „DoThis” pozostanie takie samo we wszystkich planach Office 365, co pozwoli klientom na przechodzenie między planami w jeszcze łatwiejszy sposób.

Te udoskonalone funkcje administracyjne będą dostępne dla nowych i dotychczasowych użytkowników jeszcze przed premierą nowych planów Office 365 Business, co nastąpi 1 października 2014 roku.

Przeczytaj więcej o najnowszych zmianach i udoskonaleniach w centrum administrator na blogu Office 365 tutaj i tutaj.

Przegląd nowych planów Office 365 Business

Dla jakiego typu biznesów stworzone są nowe plany Office 365 Business?

Plany Office 365 Business zawierają funkcje i możliwości płatności dostosowane do potrzeb małych i średnich firm. Są stworzone dla realizowania potrzeb firm od 1 do 250 pracowników.

Klienci mogą łączyć funkcje każdego z tych planów w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby firmy i mogą zakupić do 300 stanowisk z każdego planu. Wszystkie palny Office 365 zawierają finansową gwarancję bezawaryjnego działania na poziomie 99,9% na podstawie umowy SLA i biznesową pomoc techniczną 24/7 świadczoną przez ekspertów w dziedzinie zdarzeń krytycznych. *

* Niektórzy partnerzy mogą oferować dodatkowe albo alternatywne usługi wsparcia.

Kiedy będzie można kupić nowe plany Office 365 Business?

Nowi klienci będą mogli kupić nowe plany Office 365 w dniu 1 października 2014 roku wprost ze strony http://cloudpower.pl/cennik-office365.aspx lub przez partnera Microsoft.

Dotychczasowi klienci planów Office 365 dla SMB - Small Business, Small Business Premium i Midsize Business - mają możliwość przeniesienia się do tych planów przez następne 12-24 miesiące. Zobacz zakładkę “Implications for existing customers”.

Z czego składa się Office 365 Business?

Podstawowe aplikacje Office, oferowane są, jako usługa chmurowa, dzięki czemu są zawsze aktualne. Plan zawiera aplikacje Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Publisher. W tym też Office Online (wersje online aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote) dla lepszej współpracy na dokumentach i dodatkowo 1TB miejsca na OneDrive dla Businesu do przechowywania danych w chmurze, aby edytować i synchronizować dokumenty na komputerach Windows PC, Mac, tabletach, iPad, Windows tablet i smartfonach.

Ten plan jest odpowiedni dla klientów, którzy chcą posiadać zawsze aktualne wersje aplikacji Office i potrzebują mieć dostęp do swoich dokumentów z każdego urządzenia.

Co zawiera Office 365 Business Essentials?

Podstawowe aplikacje chmurowe zawierają:

Ten plan jest odpowiedni dla klientów, którzy posiadają już Office i chcą go ulepszyć w łatwe w użyciu usługi chmurowe klasy biznesowej.

Co składa się na Office 365 Business Premium?

Połącz funkcje planów Office 365 Business i Business Essentials.

Ten plan jest odpowiedni dla klientów, którzy chcą posiadać zawsze aktualną wersję aplikacji Office i możliwość dostępu I pracy nad dokumentami na każdym urządzeniu, tak samo jak poszukują łatwego w użyciu chmurowego rozwiązania biznesowego, który powiększa możliwości Office.

 

Office 365 Business

Office 365 Business Essential

Office 365 Business Premium

Podstawowe informacje

Cena na użytkownika miesięcznie € EUR (przy rocznej umowie)

8,80 €

3,80 €

9,60 €

Maksymalna ilość użytkowników

300 (dotyczy wszystkich planów)

Aplikacje Office

Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher

dot

 

dot

Instalacja aplikacji Office nawet na 5 komputerach PC oraz MAC

dot

 

dot

Dostęp do kluczowych aplikacji Office i dokumentów na typowych smartfonach, tabletach Windows i iPad

dot

 

dot

Office Online – przeglądarkowe wersje aplikacji Word, Excel, OneNote i PowerPoint do współpracy grupowej na dokumentach

dot dot dot

Usługi podstawowe

OneDrive for Business – 1TB przestrzeni osobistej do przechowywania dokumentów i dostępu na komputerach, tabletach, smartfonach.

dot dot dot

Email – 50 GB przestrzeni email, kontakty, zadania, kalendarze (Exchange)

 

dot dot

Spotkania Online – wideokonferencje webowe, wiadomości tekstowe, wideo, status obecności (Lync)

 

dot dot

Portale – witryny współpracy grupowej i portale intranetowe, strony extranetowe, strony www (SharePoint)

 

dot dot

Prywatna sieć społecznościowa (Yammer)

 

dot dot

Dodatkowe korzyści

99,9% pewność dostępności serwisu, z gwarancją finansową

dot dot dot

Wsparcie telefoniczne Microsoft 24/7 dla krytycznych zdarzeń

dot dot dot

Możliwość synchronizacji z lokalnym Active Directory umożliwia funkcję jednokrotnego logowania

dot dot dot

Jak nowe plany Office 365 Business dostosowują się do dotychczasowych planów Office 365?

Od dnia 1 października 2015 roku oferta planowa Office 365 będzie wyglądała następująco:

Business
core needs
Enterprise
advanced needs
One single, scalable admin experience
Business Premium
full suite: Office apps + cloud services
Enterprise E3
full suite: Office apps + cloud services
Business
Office apps + OneDrive
Business Essentials
cloud services
ProPlus
Office apps + OneDrive
Enterprise E1
cloud services
other services (i.e. Exchange Online,OneDrive for Business, Kiosk, Project, Visio, CRM, etc.)

Klienci mogą teraz wybrać zakupienie każdego z planów Office 365, bez rozróżnienia na to, którą wersję próbną wybrali. W chwili zakupu, klienci będą mogli połączyć każdy z istniejących planów na jednym koncie Office 365 tak, aby cena usługi najlepiej odpowiadała zapotrzebowaniu firmy. Plany Business pozwalają na aktywację do 300 stanowisk na plan, podczas gdy plany Enterpise nie mają ograniczenia liczbowego.

Jakie plany będą dostępne w wersji próbnej?

Poza możliwością skorzystania z wersji próbnej Enterprise E3, nowi klienci będą mogli skorzystać z próbnej wersji planów Office 365 Business i Office 365 Business Premium. Jakikolwiek plan zostanie przez nich wybrany do wypróbowania, będą mogli kupić każdy z planów Business lub Enterprise, kiedy skończy się ich okres próbny. Wszystkie informacje i dokumenty stworzone w czasie korzystania z wersji próbnej zostaną zachowane.

Porównanie Office 365 Business i Office 365 ProPlus

Plany Office 365 Business dostarczają klientom biznesowych aplikacji Office jak i możliwość edytowania ich na wielu urządzeniach, tabletach i smartfonach, a dzięki usłudze chmurowej są one zawsze uaktualniane na bieżąco. Office 365 ProPlus to dodatkowe aplikacje pakietu Office a także funkcje dla większych i bardziej wymagających firm.

Office applicationsOffice 365 BusinessOffice 365 ProPlus
Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisherdotdot
Access, Lync dot
Core Value  
OneDrive for Business cloud storage1TB1TB
Office Onlinedotdot
Core Excel BI features: PowerMap, PowerQuery (public data)dotdot
Enterprise Value  
Enterprise Excel BI features: PowerPivot, PowerQuery (enterprise data), PowerView, spreadsheet controls (compare/inquire) dot
Compliance: create IRM mail, email retention, data loss, prevention, archiving, site mailboxes dot
IT controls: group policy, app telemetry, update controlsdot
Enterprice voicedot
Shared computer activation (RDS)dot
Licencing  
Price/user/month $USD (with annual commitment)$8.25$12
Seat Cap300N/A
PC/Mac installs55
Tablet installs55
iOS/Android smartphone55
iPad Appsdotdot
Office 2013 RT commercial use rightsdotdot

W jakich krajach i językach będą dostępne nowe plany Office 365 Business?

Plany Office 365 Business będą w większości dostępne na tych samych rynkach, w tych samych wersjach językowych oraz w dotychczasowych opcjach walutowych, w których znajdują się plany Office 365 Small Business, Midsize Business i Enterprise.

Co oznaczają zmiany dla klientów – Open, Advisor, Direct

Wskazówki dla obecnych klientów

Co oznaczają plany Office 365 Business dla klientów obecnych planów Small Business & Midsize Business?

Nowe plany Office 365 Business zastąpią dotychczas funkcjonujące plany dla małych i średnich firm SMB - Small Business, Small Business Premium and Midsize Business. Zgodnie z polityką Microsoft klienci zostaną zawiadomieni 12 miesięcy przed jakąkolwiek zmianą ich subskrypcji. Klienci nie będą musieli podejmować żadnych działań związanych z ich subskrypcją Office 365 aż do pierwszego odnowienia umowy po 1 października 2015 roku.

Od teraz aż do 1 października 2015 roku, jakie są rady dla obecnych klientów planów Small Business i Midsize Business?

Klienci powinni bez zmian korzystać swój obecny plan Office 365. Kiedy nadejdzie czas odnowienia subskrypcji powinni oni uaktualnić swój plan do nowych propozycji.

Klienci będą cały czas otrzymywali wszystkie korzyści wynikające z usługi Office 365, w tym wszystkie funkcje i aktualizacje (np. nowe pakiety nawigacji, uaktualnienia centrum administratora) i nowe usługi (np. dodanie usługi Yammer to planu Midsize Business, zwiększenie ilości miejsca na OneDrive) niezbędne dla subskrypcji. Klient będzie też mógł dodawać stanowiska, dodawać nowe subskrypcje i odnawiać swoje subskrypcje.

Jakie są rady dla klientów Microsoft po 1 października 2015 roku, korzystających z usługi na planach Small Business i Midsize Business?

Od 1 października 2015 roku, klienci nie będą już mogli odnowić dotychczasowych planów Office 365. Kiedy nadejdzie czas odnowienia dotychczasowych planów, klienci będą mogli odnowić subskrypcję albo do podobnego planu Business, albo do bardziej zaawansowanej wersji Enterprise. Microsoft radzi aby dokonać następującego przejścia:

Obecny plan klienta Wskazówki dla klientów odnawiających przed 1 października 2015 Wskazówki dla klientów odnawiających od 1 października 2015 Uwagi
Office 365 Small Business Zostań przy swoim obecnym planie Odnów swój obecny plan Odnów plan do Business Essentials Plan Business Essentials zawiera wszystkie funkcje planu Small Business z dodatkowymi ulepszeniami
Office 365 Small Business Premium Większość klientów powinna odnowić plan do planu Business Premium Niektórzy klienci mogą wybrać odnowienie do Enterprise E3 Plan Business Premium zawiera prawie wszystkie funkcje, które można znaleźć w obecnych planach. Klienci potrzebujący Access, funkcji Lync PSTN, zaawansowanego Excel BI lub zarządzania IT powinni przemyśleć przeniesienie niektórych lub wszystkich użytkowników do planu Enterprise E3.
Office 365 Midsize Business

Po 1 października 2015 roku aż do odnowienia subskrypcji do nowego planu klienci będą otrzymywali wszelkie korzyści Office 365, w tym wszystkie zabezpieczenia i aktualizacje nowych usług, które są niezbędne dla ich subskrypcji. Będą też mogli dodać nowe stanowiska do swojego obecnego planu.

Jak wygląda proces ‘przenoszenia do nowego planu’ dla klientów po 1 października 2015 roku?

Od 1 października 2015 roku, klienci powinni odnowić subskrypcję do nowego planu Office 365 po ustaniu ich dotychczasowej subskrypcji. Klienci będą mogli odnowić swój plan do nowego planu Office 365 bez żadnej utraty danych.

Klienci, którzy zakupili usługę od Advisor i Direct będą mogli przenieść się do nowych planów Office 365 za pomocą kreatora Przełącz plany (‘Switch Plans’) w obrębie centrum administracyjnego Office 365. Ta funkcja usprawnia proces do tylko kilku kliknięć.

Microsoft przedstawi uaktualnienie dla Office 365 umożliwiające klientom, którzy płacą na zasadzie prepaid (Open, FPP, ESD) zmianę planu na nowy do 1 października 2015 roku.

Microsoft pracuje nad dodatkowym produktem (in-product), aby przyspieszyć ten proces.

Kiedy plany Small Business & Midsize Business przestaną działać?

Pomiędzy 1 października 2015, a 30 września 2016 roku wszyscy klienci dojdą do momentu odnowy planu i wybiorą nowy plan Office 365. Po tym, jak wszyscy klienci przejdą do nowych planów, stare plany zostaną zlikwidowane, będzie to miało miejsce 30 września 2016 roku.

Korzystam z planu Office 365 Small Business, Small Business Premium lub Midsize Business. Chcę przenieść się do jednego z nowych planów Office 365 Business przed 1 października 2015 roku.

Microsoft radzi, aby klienci kontynuowali używanie obecnych planów aż do pierwszego ich odnowienia po 1 października 2015 roku.

Większość klientów, którzy kupili usługę poprzez Direct and Advisor będą mogli użyć funkcji kreatora Przełącz plany (“Switch Plans”), aby przenieść się do nowych planów Business. Dotyczy to następujących planów dla małych i średnich firm (SMB) - Small Business, Small Business Premium, Midsize Business, Exchange Online plan 1, jak i większość pozostałych planów autonomicznych (standalone).

Istnieje kilka ograniczeń, które dotyczą kreatora Przełącz plany (‘Switch Plans’). Klienci planów Small Business i Midsize Business z add-ons lub wielokrotną subskrypcją nie będą mogli używać kreatora Przełącz plany (‘Switch Plans’) w dniu 1 października 2014 roku. Ci klienci będą mogli przenieść się do nowych subskrypcji do dnia 1 października 2015 roku. Dowiedź się więcej o kreatora Przełącz plany (‘Switch Plans’) na stronie http://aka.ms/switchO365plan.

Klienci, którzy zakupili plany Enterprise lub plany autonomiczne (standalone) (np. Exchange Online plan 1) poprzez program licencjonowania Open będą mogli przenieść się do każdego z nowych planów Office 365 Business w chwili ich uruchomienia, będą mogli to zrobić za pomocą manualnego procesu ponownego przyporządkowywania licencji. Z tym procesem nie jest związana żadna utrata danych.

Klienci, którzy zakupili plan Midsize Business poprzez Open, lub Small Business poprzez FPP/ESD, nie będą mogli przenieść się do nowych planów Office 365 Business w chwili ich uruchomienia w dniu 1 października 2014 roku. Ci klienci będą mogli przenieść się do nowych subskrypcji do 1 października 2015 roku

Czy klienci lub osoby kończące pracę na planach stracą jakiekolwiek dane podczas przechodzenia z planów w czasie zmiany za pomocą funkcji Switch Plans lub po odnowieniu?

Nie. Klienci nie są narażeni na jakąkolwiek utratę danych podczas przejścia firmy na nowe plany. Klienci będą dalej korzystać z tych samych kont Office 365, muszą jedynie zmienić licencję konsumencką na nową.

Czy obecni klienci zobaczą zmiany cen po wprowadzeniu nowych planów Office 365 Business 1 października 2014 roku?

Ceny planów Office 365 Small Business i Small Business Premium pozostaną takie same.

Wraz z następnym odnowieniem obecni klienci planów Office 365 Midsize Business, którzy zakupili plan poprzez kanały Direct i Advisor zauważą obniżenie ceny z $15/użytkownik/miesiąc $USD w rocznym zobowiązaniu do $12.50/użytkownik/miesiąc $USD w rocznym zobowiązaniu. Zrównuje to te plany z nowymi Office 365 Business Premium, który ma podobne funkcje w cenie $12.50/użytkownik/miesiąc $USD w rocznym zobowiązaniu.

Klienci Open będą mogli zakupić dodatkowe stanowiska I odnowić swoją Office 365 Midsize Business w obniżonej cenie. Microsoft obniża ERP na 1 rok dla planu Midsize Business z $180/użytkownik/rok USD do $150/użytkownik/rok USD. Aktualna cena może się wahać w zależności od partnera.

Czy będą jakieś inne zmiany w obecnych planach Office 365 Small i Midsize Business 1 października 2014 roku?

Liczba stanowisk w planach Office 365 Small Business i Small Business Premium zostanie podniesiona, do 300, aby równała się nowym planom Office 365 Business. Office 365 Midsize Business już pozwala na posiadanie 300 stanowisk, co pozostanie niezmienione.

Porównanie obecnych planów do nowych planów Office 365

Porównanie planu Small Business do planu Business Essentials

Od 1 października 2014 roku, Microsoft automatycznie zwiększa ilość stanowisk w planie Small Business (25), aby zrównać to z planem Business Essentials (300).

Co pozostaje bez zmianCo jest dodawane
Serwisy i Funkcje Cena
Skrzynka pocztowa klasy biznesowej (Exchange)
Spotkania On-line, czat (Lync)Przechowywanie dokumentów on-line I współdzielenie dokumentów (OneDrive dla Biznesu)
Współpraca grupowa i strony wewnętrzne (SharePoint)
Możliwość łączenia planów Business I Enterprise (jeżeli użytkownicy potrzebują zaawansowanych funkcji)
Prywatna sieć społecznościowa (Yammer)
Wsparcie dla synchronizacji Active Directory

Żadne funkcje nie zostają usunięte przy zmianie z planu Small Business na plan Business Essentials.

Porównanie planu Small Business Premium i planu Business Premium

Od 1 października 2014 roku, Microsoft automatycznie zwiększa ilość stanowisk w planie Small Business Premium (25), aby zrównać to z planem Business Premium (300).

Co pozostaje bez zmianCo jest dodawaneCo zostanie usunięte*
Serwisy i Funkcje Cena
Aplikacje Microsoft Office – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher
Skrzynka pocztowa klasy biznesowej (Exchange)
Spotkania On-line, czat (Lync)
Przechowywanie dokumentów On-line i współdzielenie dokumentów (OneDrive dla Biznesu)
Współpraca grupowa i strony wewnętrzne (SharePoint)
Możliwość łączenia planów Business i Enterprise (jeżeli użytkownicy potrzebują zaawansowanych funkcji)
Prywatna sieć społecznościowa (Yammer)
Wsparcie dla synchronizacji Active Directory
Microsoft Access
Możliwości publicznej sieci telefonicznej PSTN oferowanej przez Microsoft Lync (wymagane wdrożenie on-premises Lync Server 2013)

* Z dodaną możliwością łączenia planów Business i Enterprise, klienci, którzy potrzebują dostępu do usuniętych funkcji będą mogli przenieść niektórych (lub wszystkich) użytkowników do planu Enterprise E3, zatrzymując resztę w Business Premium.

Porównanie planu Midsize Business i planu Business Premium

Od 1 października 2014 roku, Microsoft obniża cenę planu Midsize Business, aby zrównać ją z ceną planu Business Premium. Klienci będą mogli skorzystać z korzyści po odnowieniu.

Co pozostaje bez zmianCo jest dodawaneCo zostanie usunięte*
Serwisy i Funkcje Ilość stanowisk
Aplikacje Microsoft Office – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher
Skrzynka pocztowa klasy biznesowej (Exchange)
Spotkania On-line, czat (Lync)
Przechowywanie dokumentów On-line I współdzielenie dokumentów (OneDrive dla Biznesu)
Współpraca grupowa i strony wewnętrzne (SharePoint)
Prywatna sieć społecznościowa (Yammer)
Możliwość połączenia planów Business and Enterprise (jeżeli użytkownicy potrzebują zaawansowanych funkcji) Microsoft Access PSTN capabilities of Microsoft Lync (required on-premises deployment of Lync Server 2013)
IT controls: Group policy, app telemetry
Excel BI features: PowerPivot, Corp Data Access, spreadsheet compare/inquire

* Z dodaną możliwością łączenia planów Business i Enterprise, klienci, którzy potrzebują dostępu do usuniętych funkcji będą mogli przenieść niektórych (lub wszystkich) użytkowników do planu Enterprise E3, zatrzymując resztę w Business Premium.

Jak aplikacje Office w usłudze Office 365 Business Premium można porównać od tego, z czego dziś korzystają klienci w planach Office 365 Small Business Premium i Midsize Business?

Plany Office 365 Midsize Business zawierają Office 365 ProPlus, zawsze aktualną wersję aplikacji Office. Plany Office 365 Small Business Premium posiadają dostosowywane wersje pakietu Office.

Plan Business Premium zawiera Office 365 Business, podstawowe aplikacje biznesowe Office i możliwość edycji dokumentów na wielu urządzeniach, komputerach, tabletach i smartfonach, poprzez usługę chmurową, dzięki czemu są zawsze aktualne.

Office applicationsSmall Business PremiumMidsize Business arrowBusiness Premium
Version of Office application included: custom ProPlus Business
Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher dotdotdot
Lync Basic dotdotdot
Lync PSTN capability (for enterprise voice) dotdot
Access dotdot
Core Value
OneDrive for Business cloud storage 1TB 1TB 1TB
Office Online dotdotdot
Core Excel BI features: PowerMap, PowerQuery (public data) dotdot
Enterprise Value
Enterprise Excel BI features: PowerPivot, PowerQuery (enterprise data), PowerView, spreadsheet compare/inquire dot
IT controls: group policy, app telemetry dot
Site Mailboxes dot
Licensing
PC/Mac installs 5 5 5
Tablet installs 5 5 5
iOS/Android smartphone 5 5 5
iPad Apps dotdotdot
Office 2013 RT commercial use rightsdotdotdot

Jak wygląda proces zakończenia usługi, kiedy klient przechodzi z planów Office 365 Small Business Premium lub Midsize Business do Office 365 Business Premium?

Jak klient wybiera odnowienie subskrypcji swojego planu do planu Office 365 Business Premium, użytkownicy będą musieli przenieść się z dotychczasowych aplikacji Office do aplikacji Office w Office 365 Business. Każdy z użytkowników w firmie dostanie informację, jakie działania muszą zostać podjęte i są wymagane.

 1. Pojawi się przypomnienie, które zawiadomi użytkownika o kończącej się subskrypcji Office 365. Poprowadzi użytkownika do okna zakupu, wprowadzenia klucza/kodu lub zalogowania się do aktywnego konta
 2. Użytkownik musi wybrać “Sign In to an Active Account”.
 3. Informacja Office zawiadomi użytkownika, że musi zainstalować Office 365 Business, informacja będzie brzmiała “is not currently installed”. (Uwagi: może być to problematyczne dla użytkowników, gdyż możliwe jest, że nie wiedzą oni, którą wersję Office posiadają, wiedząc tylko, że jakąś posiadają).
 4. Proces, odinstalowywania obecnych aplikacji Office I instalowania nowych aplikacji Office 365 Business, będzie się toczył. Proces ten usunie jednak aplikacje Access i Lync z komputera użytkownika.

Microsoft pracuje nad aktualizacją tego przypomnienia, aby użytkownicy mogli widzieć, że mają aktualizacje do pobrania, co zastąpi dotychczasową praktykę wiadomości.

Aplikacja Lync 2013 zostanie zlikwidowana, plan Office 365 Business Premium zawiera osobną usługę, Lync Basic do ściągnięcia. Lync Basic dostarcza podstawowych funkcji, z których korzystają firmy SMBs, ale nie zawiera zaawansowanych funkcji PSTN Lync 2013. Użytkownicy będą musieli osobno ściągnąć taką aplikację z ustawień Office 365, dostępną na https://portal.office.com/OLS/MySoftware.aspx, po aktualizacji.

Pozostałe pytania

Czy Office 365 Business będzie dostępny dla klientów on-premise?

Plan Office 365 Business zawiera takie same aplikacje jak Office Standard, a SKU for our on-premises customers. Office 365 Business dostarcza dodatkowe funkcje chmurowe, w tym 1TB na OneDrive for Business miejsca na dysku w chmurze i usługę Office Online, wersje online aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Dodatkowo, zapewnia klientom dostęp, możliwość edycji i synchronizowania dokumentów pomiędzy i na wszystkich urządzeniach, w tym na komputerze, (PC, Mac) tabletach i smartfonach.

Office 365 Business, jak i wszystkie plany Office 365, są usługami chmurowymi i nie są dostępne dla klientów on-premises.

Plany licencyjne Office 365 Enterprise dostarczają równoważny dostęp jak dostępności licencyjne (CALs) dla serwisów on-premises (np. licencja Exchange Online daje taki sam dostęp jak Exchange CAL, Enterprise E3 daje taki sam dostęp do Exchange, SharePoint i Lync CALs). Upraszcza to licencjonowanie dla klientów, którzy chcą wybrać połączenie usługi chmurowej z rozwiązaniem on-premises.

Czy mój klient używa aktualnie wersji próbnej planu Office 365, który nie będzie konturowany?

Klienci, którzy rozpoczęli używanie wersji próbnej po 1 października 2014 roku będą mogli zakupić albo plan Office 365 Business lub plan Enterprise.

Klienci, którzy rozpoczęli używanie wersji próbnej planów Small Business Premium lub Midsize Business przed 1 października 2014 roku, powinni zakupić taki plan.

Q&A

W lutym 2013, Microsoft wypuścił nowy zestaw uaktualnionych planów. Te nowe plany, wraz z ich zaawansowanymi funkcjami, dostępne są tylko dla nowych klientów. Dotychczasowi klienci nie mogli dokonywać aktualizacji czasem nawet przez rok. Czy ta sytuacja będzie taka sama?

Podczas aktualizacji w lutym 2013, dokonaliśmy wielu zmian w podstawach platformy, na której działa Office 365. Wymagało to specjalnej akcji konsumenckiej jak również wielu technicznych nakładów ze strony Microsoft, aby przenieść każdego użytkownika na nową platformę.

Ta aktualizacja jest prostym przedstawieniem nowego planu Office 365 (Office 365 Business), jak również innego przedstawienia serwisów Office 365 oraz funkcji, jakie oferujemy klientom SMB (Business Essentials, Business Premium). Klienci nie będą musieli podejmować żadnych działań aż do 1 października 2015 roku. Po 1 października 2015 roku, klienci będą odnawiali swoje subskrypcje do nowych ofert planów Business.

W tym czasie, Klienci będą cały czas otrzymywali wszystkie korzyści wynikające z usługi Office 365, w tym wszystkie funkcje i aktualizacje (np. nowe pakiety nawigacji, uaktualnienia centrum administratora) i nowe usługi (np. dodanie usługi Yammer to planu Midsize Business, zwiększenie ilości miejsca na OneDrive) niezbędne dla subskrypcji. Klient będzie też mógł dodawać stanowiska, dodawać nowe subskrypcje i odnawiać swoje subskrypcje.

Większość klientów będzie mogła przenieść się do nowych planów przez 1 października, 2015 jeżeli tak wybiorą.

Jak klienci będą zawiadamiani o zmianach?

Zgodnie z polityką Microsoft, klient jest powiadamiany o wszystkich zmianach w podstawowej subskrypcji z 12 miesięcznym wyprzedzeniem. Microsoft zawiadamia klientów przez WPC (Worldwide Partner Conference) i publiczne blogi w lipcu, co daje klientom 14 miesięczne wyprzedzenie.

Microsoft kontaktuje się bezpośrednio z administratorami Office 365 poprzez Office 365 Message Center. Klienci, których zmiany będą dotyczyć dostaną informacje we wrześniu 2014 roku z linkiem do strony Office365.com, gdzie dowiedzą się więcej.

Dodatkowo, Microsoft pracuje nad zapewnieniem dla wszystkich partnerów Office 365 informacji o zmianach.

Ile stanowisk może być w usłudze Office 365?

Klienci będą mogli połączyć każdy plan Office 365 Business i plan Enterprise. Nie ma już ograniczenia liczby stanowisk dla klientów Office 365 na poziomie ich konta. Istnieją ograniczenia liczby stanowisk na poziomie subskrypcji, dla planów Office 365 Business family (Business, Business Essentials, Business Premium). Każdy z tych planów może mieć do 300 użytkowników. Każdy z planów Office 365 Enterprise może być zakupiony dla nieograniczonej liczby użytkowników.

Dla przykładu, klient Office 365 może mieć 50 stanowisk w planie Business Essentials, 290 stanowisk w planie Business Premium, 1000 stanowisk w planie Enterprise E1 i 15 stanowisk w planie Enterprise E3.

Dlaczego plany Office 365 Business mają ograniczenie do 300 użytkowników?

Te plany posiadają funkcje i przedziały cenowe dostosowane do potrzeb SMB. Nie zawierają w sobie zaawansowanych możliwości, jakich potrzebują więksi klienci, dlatego ograniczyliśmy ofertę, aby zapewnić jak najlepsze użytkowanie dla klienta.

Jeżeli nie wykupiłem kodów produktowych do planów Office 365 Small Business lub Midsize Business (product keys) przed 1 października 2016 roku?

Niewykupione kody produktowe zostaną przypisane do planu Office 365 Business Premium po 1 października 2016 roku. Business Premium jest najbardziej podobnym produktem do zarówno Small Business Premium jak i Midsize Business.

Co się stanie, jeżeli zakupiłem subskrypcję Small Business Premium lub Midsize Business 1 października 2016 roku?

Klienci nie będą mogli zakupić dotychczasowych planów po 1 października 2016 roku, dlatego będą musieli przejść do nowych SKU w chwili odnowienia usługi po tej dacie.

Czy zmiany wprowadzone do administrowania Office 365 oznaczają, że klienci będą mierzyć się z trudniejszym użytkowaniem usług?

Nie. W rzeczywistości, oferujemy uproszczenia i ułatwienia używania do centrum administratora (Admin Center) Small Business dla wszystkich naszych klientów. Wierzymy, że wszyscy klienci mogą skorzystać z rozwiniętych możliwości nawigacyjnych i łatwiejszej kontroli. Wszystkie szerokie możliwości będą cały czas dostępne, dlatego klienci i partnerzy będą mogli wybrać zagłębienie się w zaawansowane funkcje administracyjne. Sposób użycia usługi pozostanie bez zmian we wszystkich Office 365, co pozwoli klientom na przechodzenie między planami bez zmiany sposobu użytkowania.

Dlaczego usługa Yammer jest zawarta w planie Office 365 Business? Czy nie jest to tylko rozwiązanie dla planów Enterprises?

Usługę Yammer nazywamy ‘Enterprise Social’, ale Yammer jest rozwiązaniem dla każdego, kto chce pracować wspólnie – wszyscy od małych i średnich firm poprzez szkoły aż do Enterprises. Zauważamy wielkie wsparcie usługi Yammer w małych i średnich firmach przy tworzeniu projektów grupowych i przy współpracy poza. Dodanie Yammer do pakietu Office 365 Business pozwoli tym klientom mieć większą kontrolę w swoich firmach.